Funktionärer

Här hittar du kontaktuppgifter till alla funktionärer i vår scoutkår.

Välkommen att kontakta oss!

anonym_150

Alf Karlsson

Medlemsregistrerare
E-post: alf@enskedescout.se
Mobil:
0708-597182

Ansvara för registrering och avregistrering av medlemmar hos förbundet.

Anders Sjölund

Stugfogde
E-post: anders.sjoelund@gmail.com

Boende på Fridhem

andreas_150

Andreas Starrsjö

Språkrör Rovorna
E-post: andreas@enskedescout.se
Mobil:
0739-47 11 30

Sköta kårens förråd och material.

anita

Anita Bjärnander

Nyckelansvarig
E-post: anita.bjarnander@accenture.com
Telefon:
08-913046

Ansvara för utlämning, utlåning och återkrävande av nycklar till lokalen

iPhone 5s 084

Axel Bergquist

Ledamot, Assistent, Webbansvarig
E-post: axel.bergquist135@gmail.com
Mobil:
070 715 65 06

Ledamot i styrelsen

conny

Conny Nordberg

Ordinarie Revisor
E-post: connor41@telia.com

Revisionen innebär en oberoende granskning och kontroll av kårens budget och ekonomiska redovisning

elin3

Elin Nyman

Postmottagare Styrelseledamot
E-post: elin@enskedescout.se

För protokoll vid styrelsens sammanträden.

Elisabet Sundberg

Redovisning
E-post: dalarodistans@telia.com
Telefon:
08-501 508 40

Svarar för den löpande bokförningen.

ellen

Ellen Sjöberg

Kårordförande Ledare Tävlingsledare
E-post: ellen@enskedescout.se
Mobil:
0704-878878

Kårordförande...

Felix2_150

Felix Rehnman

Bidragsansvarig
E-post: felix@enskedescout.se
Mobil:
0702-860993

Ordnar med kårens bidragsansökningar

Marie Wallin-Carlbom

Supplerande revisor
E-post: marie@morapark.se
Telefon:
08-7164110

Granskar att styrelsen sköter sitt ekonomiska ansvar.