Styrelsen

Det är kårstämman som väljer styrelsen som sedan företräder Enskede Scoutkår till nästa kårstämma. Vid kårstämman väljs de olika kårfunktioner som ska finnas i styrelsen. Varje ledamot i en styrelse har ett ansvarsområde eller en bevakningsuppgift.

iPhone 5s 084

Axel Bergquist

Ledamot, Assistent, Webbansvarig
E-post: axel.bergquist135@gmail.com
Mobil:
070 715 65 06

Ledamot i styrelsen

ebba_m

Ebba Mökjas

Ledare Ledamot
E-post: ebba@enskedescout.se

ledare

elin3

Elin Nyman

Postmottagare Styrelseledamot
E-post: elin@enskedescout.se

För protokoll vid styrelsens sammanträden.

ellen

Ellen Sjöberg

Kårordförande Ledare Tävlingsledare
E-post: ellen@enskedescout.se
Mobil:
0704-878878

Kårordförande...

Felix Lindmalm

Felix Lindmalm

Ledamot Ledare Ersättare Delegat
E-post: fille@enskedescout.se
Mobil:
0735-270412

Ledare

frida

Frida Andrén

Ledare Kassör
E-post: frida@enskedescout.se
Mobil:
0739-044444

Ledare, Kårkassör

pontus

Pontus Blomberg

Ledamot
E-post: pontus@enskedescout.se
Mobil:
0722-297478

Ledamot

anonym_150

Tilda Aspe

Ledamot Delegat Assistent
E-post: tilda@enskedescout.se

Assistent på Sjöfåglarna

anonym_150

Vera Börjesson

Ledamot
E-post: info@enskedescout.se

Ledamot i styrelsen